Morawiec Transport Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo transportowe założone w 1990 roku. Od ponad 30 lat nieprzerwanie realizujemy transporty dla wymagających klientów z wielu branż. Na początku działalności skupiliśmy się wyłącznie na transporcie by z biegiem czasu rozbudować ofertę świadczonych usług.

Pracownicy

Zatrudniamy ponad 600 pracowników o różnych specjalizacjach. Jest to budowany przez lata zespół profesjonalistów, realizujących swoje zadania na najwyższym poziomie. Unikalne kompetencje oraz wiedza umożliwiają nam zapewnienie najwyższej jakości obsługi.

Flota

Do dyspozycji naszych klientów oddajemy ponad 365 zestawów składających się z ciągnika siodłowego z naczepą typu Mega / Mega Mulda. Wszystkie nasze pojazdy oraz naczepy wyposażone są w system pozycjonowania satelitarnego Leon System GPS pozwalający na stałe monitorowanie i śledzenie położenia pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem.

Centrum logistyczne

W 2014 roku przy ul. 3 Maja 52A w Głogówku ukończyliśmy inwestycję budowy nowego centrum logistycznego, zapewniającego nam i naszym klientom kompleksową obsługę logistyczną i magazynową. W skład centrum wchodzi nowoczesny biurowiec, magazyn zamknięty niskiego składowania o powierzchni 13 000 m², magazyny otwarte oraz plac manewrowy z parkingiem o powierzchni 7 ha.

Technologie informacyjne

Dzięki wdrożonym w firmie nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest optymalne zarządzania własną flotą, jest to jeden z najważniejszych elementów w sprawnym funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa. Oprócz dostępu do systemu Leon System GPS do zarządzania procesami transportowo - spedycyjnymi wykorzystujemy oprogramowanie LIS system WinSped.

Historia firmy

1990

Wszystko zaczęło się od jednego samochodu marki Jelcz. Determinacja i ciężka praca od samego początku stworzyły fundamenty późniejszego sukcesu przedsiębiorstwa.

1994

Firma uzyskała pełnoprawne członkostwo w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce co otworzyło nowe możliwości na wykonywanie transportów międzynarodowych.

2002

Rozpoczęcie współpracy z bezpośrednim partnerem koncernu Volkswagen w zakresie międzynarodowych przewozów całopojazdowych FTL.

2007

Rozszerzenie współpracy o przewozy drobnicowe LTL odbierane na terytorium Polski i konsolidowane w magazynie w Głogówku.

2014

Ukończenie budowy nowego centrum logistycznego składającego się z biurowca, magazynu zamkniętego, magazynów otwartych i placu manewrowego wraz z parkingiem.

2019

Otwarcie centrum konsolidacyjnego o powierzchni 1500m² w Sassenburgu

2020

Podjęcie współpracy z koncernem Volkswagen jako bezpośredni partner na relacji spedycji regionalnej na obszarze Polski.

2021

Podjęcie współpracy z koncernem MAN jako bezpośredni partner na relacji obsługi magazynów HUB oraz transportów z magazynów do fabryk w Starachowicach i Niepołomicach.

2021

Rozszerzenie współpracy z firmą Metsä Tissue o dwa dodatkowe obszary w Polsce

Pracowników
300
Pracowników
Ciągników
0
Ciągników
Naczep
0
Naczep
Lata na rynku
0 +
Lata na rynku

Sponsoring

Morawiec Transport Sp. z o.o. jest dumnym sponsorem drużyn sportowych:

Najbardziej zasłużony klub w historii polskiej siatkówki. Dziewięciokrotny mistrz Polski, dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Polski, dwukrotny zdobywca Superpucharu Polski i trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów
ZAKSA SA.

Klub Sportowy Fortuna Głogówek założony w 1945 roku. Klub uczestniczy w rozgrywkach 4 ligowych. Druga z drużyn występuje w Klasie B.